چه مواردی میتوانید تاثیر گذار بودن یک وب سایت را مشخص کند ؟

تاثیر

با توجه به گسترش فعالیت های وب سایت های بزرگ و همچنین کسب کار های آنلاین بازدید کننده نیز به سطحی از دانش رسیده است که کسر کوتاهی از زمان میتواند مفید بودن وب سایت شما را تشخیص دهد.که ایا میتواند در این وب سایت به هدف خود برسد یا خیر.

خیلی ساده میتوان گفت یک وب سایت چگونه میتواند موثر واقع شود ؟

تصاویر: جهان امروز بر مبنای تصاویر پیش می‌رود! عکس‌ها یا فیلم‌هایی با کیفیت بالا، که به آسانی توجه بیننده را به خود جلب می‌کنند انتخاب کنید و دقت کنید که با اهداف وبسایت شما مرتبط باشند. درضمن اگر از این راه بتوانید بر احساسات مخاطب تأثیر بگذارید، یک امتیاز مثبت برایتان محسوب خواهد شد.

طراحی جذاب: طراحی وبسایت شما باید تمیز و ساده و درعین حال تاثیرگذار باشد. رنگ‌ها در این مورد حائز اهمیت هستند. طرحی انتخاب کنید که احساس خوبی در بیننده ایجاد کند. و در نظر داشته باشید که وجود فضاهای خالی و خوانا بودن، به صفحه‌ی شما جان می‌بخشد.

انتخاب عنوان مناسب: عنوان وبسایت، بهترین فرصتی است که در اختیار دارید تا توجه مخاطب را جلب کنید. عنوان باید قدرتمند و ترغیب‌کننده انتخاب شود. از این طریق به اختصار به بازدیدکنندگان خود می‌گویید چه چیزی به آنها ارائه می‌دهید. در زیر عنوان باید به دقت شرح بدهید که قادر به حل چه مشکلاتی هستید و در نهایت بازدید‌کنندگان خود را متقاعد کنید که کلیک کنند، خرید کنند، یا عضو سایت شما شوند و یا حداقل جذب موضوع شده و سعی کنند اطلاعات بیشتری کسب کنند.

هدایت در مسیر درست: پیش‌بینی کنید که کاربران در جستجوی چه خواهند بود و یک مسیر روشن و مشخص فراهم کنید که آنها را به آنچه نیاز دارند برساند.

سهولت امکان رسیدن به هدف: برای مشتریان بالقوه‌ی خود، همان راه‌حلی باشید که به دنبالش هستند. و این امکان را برای آنها فراهم کنید که تنها با یک کلیک به نتیجه برسند.

تعامل: تعامل، راهی برای ایجاد علاقه است. راه‌های منحصر به فرد بسیاری وجود دارند که می‌توانید از طریق آنها کاربران را درگیر وبسایت خود کنید.

پیشنهادات ویژه: از دیگر نکات، ارائه‌ی خدمات رایگان و یا تخفیف است. بازدید‌کنندگان شما ممکن است تمایل بیشتری به ثبت‌نام و یا وارد ساختن ایمیل خود نشان بدهند، اگر در ازای آن یک کتاب الکترونیکی، و یا چند درصد تخفیف در اولین خرید خود را دریافت کنند.

مسعود شریفی هستم موسس ام اس پی سافت و مدرس زبان های دات نت در این وبلاگ از اخبار ام اس پی سافت و هم مطالب مربوط به کسب کار مینویسم.

2 comments On چه مواردی میتوانید تاثیر گذار بودن یک وب سایت را مشخص کند ؟

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer

Sliding Sidebar

درباره ام اس پی سافت
ام اس پی سافت در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۹ با محوریت آموزش برنامه نویسی و انتشار پروژه های برنامه نویسی شروع به کار کرد که پس از چند ماه موضوعاتی همچون آموزش های تصویری و دوره های آنلاین هم به ام اس پی سافت اضافه شد. در حال حاضر چندین نویسنده و برنامه نویس در ام اس پی سافت فعالیت می‌کنند.

اینستاگرام ام اس پی سافت

No images found!
Try some other hashtag or username