نکاتی برای انتخاب یک شریک عالی در کسب و کار

کسب و کار

اگر درحال راه اندازی یک کسب و کار هستید و احساس می‌کنید که به چیزی احتیاج دارید و نمی‌دانید دقیقا چیست، می‌توانم به جرات بگویم شما به یک شریک و بیش از آن به یک همراه احتیاج دارید. قرار نیست اولین شریک کاری شما، همراه آینده شما نیز باشد، اما بالاخره باید از جایی شروع کرد، شاید اولین انتخاب شما، تنها انتخابتان نیز باشد.

شراکت کاری، مثل روابط عاشقانه، می‌تواند بسیار پیچیده باشد و از لحاظ آماری با احتمال بیشتری منجر به شکست می‌شود. با این حال، یک شراکت سالم و قانونمند می‌تواند به هر دو شما برای دستیابی به موفقیتی بیشتر و سریعتر از آنچه که به تنهایی قادر به انجام بودید، کمک کند.

بسیاری از کسب و کارها موفقیت خود در گذر از مراحل سخت را، با شراکت کاری خود مرتبط می‌دانند. اما چطور شریکی انتخاب کنیم که باعث حرکت رو به جلو کسب و کارتان شود نه اینکه باعث فرو رفتن سریع آن باشد؟ پنج نکته ای که باید به آن توجه کنید به شرح زیر است:

۱- عادات کاری مشابه
مهم است که سهم شراکت برابر باشد، به خصوص وقتی که پای عادات کاری در میان باشد. اگر شما از ساعت 6 صبح تا 9 شب کار می‌کنید و شریک شما سوت زنان ساعت 1 ظهر از راه می‌رسد و ساعت 5 عصر نیز قصد رفتن دارد، مشکلات کم کم از راه می‌رسند. تعیین زودهنگام ساعات کاری، انتظارات و مسئولیتها باعث می‌شود کسی احساس نکند ناعادلانه همه بارها به دوش اوست.

۲- ثبات مالی و احساسی
اگرچه جسورانه به نظر می‌رسد، اما شما قطعا باید از وضعیت مالی کسی که می‌خواهید با او کسب و کاری آغاز کنید اطلاع داشته باشید. باید بدانید آیا او به پرداخت حقوق فوری نیازمند است و یا اینکه چقدر می‌تواند در شرایط سخت و رکود دوام بیاورد. کسی که وضعیت مالی متزلزلی دارد ممکن است به قربانی کردن موفقیت طولانی مدت کسب و کار در مقابل سوددهی سریع بیشتر متمایل باشد.

۳- مهارت های تکمیلی
هرگز شریکی که دقیقا شبیه شماست را انتخاب نکنید. مهارتهای شریک شما باید مکمل مهارت‌های شما و نه شبیه آنها باشد.

۴- چشم انداز مشترک
توافق اولیه آسان است اما در مورد اهداف بلند مدت کسب و کار چطور؟ مطمئن شوید آینده‌ای که شما در سر می‌پرورانید با آرمان‌های شریک شما هم‌راستا باشد.

۵- اعتماد
هر رابطه خوبی بر پایه اعتماد شکل می‌گیرد اما وقتی جیب‌ها نیز درگیر رابطه می‌شوند، وضع کمی پیچیده می‌شود. اگر نمی‌توانید به شریکتان آنقدر اعتماد کنید که فرزندتان را به او بسپارید یا یک کلید از خانه‌تان را به او بدهید پس بهتر است از همین الان درگیر نشوید.

 

مسعود شریفی هستم موسس ام اس پی سافت و مدرس زبان های دات نت در این وبلاگ از اخبار ام اس پی سافت و هم مطالب مربوط به کسب کار مینویسم.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer

Sliding Sidebar

درباره ام اس پی سافت
ام اس پی سافت در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۹ با محوریت آموزش برنامه نویسی و انتشار پروژه های برنامه نویسی شروع به کار کرد که پس از چند ماه موضوعاتی همچون آموزش های تصویری و دوره های آنلاین هم به ام اس پی سافت اضافه شد. در حال حاضر چندین نویسنده و برنامه نویس در ام اس پی سافت فعالیت می‌کنند.

اینستاگرام ام اس پی سافت

No images found!
Try some other hashtag or username