رابطه اعتماد به نفس در موفقیت فریلنسرها!

فریلنسرها

فریلنسرها  باید به عزت نفس خود توجه بیشتری داشته باشند.برای همین به چند راهکار برای برگرداندن اعتماد به نفس شما به شرایط ایده آل می رسیم.در این مقاله به چندین راهکار اشاره میکنیم.

خود باوری و اعتماد به نفس، از جمله موارد لازم برای موفقیت  فریلنسرها  است. در واقع شخصیت افراد رابطه مستقیمی با موفقیت شان در کار دارد. حتی روابط با دیگران نیز نوعا به موفقیت در کسب و کار مربوط است. می توان اینطور بیان کرد افرادی که به کارتان اهمیت می دهند انگیزه بیشتری برای رسیدن به اهداف در شما می توانند ایجاد کنند.

فریلنسرها

عزت نفس بخشی از صفات ثابت شخصیتی افراد است. ارزش افراد را میتوان با توجه به اعتماد به نفسی که دارند توصیف کرد. چگونگی ارزش دادن به احساسات، رفتارها، باورها و حتی ظاهر میتواند نمایانگر آن باشد که فرد چقدر برای خود ارزش قائل است.

نفس مربوط به ارزش، نگرش و باورهای فردی است در حالیکه منظوراز عزت ارزشی است که فرد به خود می دهد. به زبان ساده تر عزت نفس یعنی خود باوری و پذیرش شخصیت و توانایی های خودمان. این موضوع آنقدر مهم است که در سلسله مراتب نیازهای انسان که مازلو تعریف کرده و به هرم مازلو شهرت دارد داشتن عزت نفس بعنوان بخش مهمی از نیاز های انسان در این هرم بیان شده است.

با خواندن مطلب فوق درمیابیم که عزت نفس چقدر مهم است. زمانی که به خودتان ارزش دهید و به فرد بهتری یا با اعتماد به نفس تری تبدیل شوید قطعا بر اطرافیان تان هم تاثیر گذار خواهید بود و آنها را نیز همراه خود به جایگاه بالاتری از شخصیت خواهید برد.

فریلنسرها باید توجه بیشتری بر عزت نفس خود داشته باشند چرا که شما تنهایید و کارفرمایی ندارید تا بر روند پیشرفت تان نظارت کند! اگر گمان می کنید که اعتماد به نفس سابق را ندارید در ادامه چند راهکار برای برگرداندن اوضاع به شرایط ایده آل بیان می کنیم تا پایان ما را همراهی کنید.

1- به خودتان ایمان داشته باشید!

مهم ترین بخش از کسب اعتماد به نفس خودباوری است. اگر به خودتان ایمان داشته باشید نه تنها با ارزشتر می شوید بلکه آینده ای بهتر برای خود می سازید. این بدان معناست که برای خود ارزش قائل شوید و به کارهای مورد علاقه تان بپردازید و زمان را از دست ندهید.

2- روابط بسیار مهم اند!

هیچ فردی بدون داشتن رابطه با دیگران قادر به زیستن نیست. اینکه ما چه هستیم و چقدر خودمان راقبول داریم به روابط مان در خانواده، دوستان و … باز می گردد. فردی که از طرف خانواده و دوستان مقبول و به راحتی پذیرفته شود قطعا اعتماد به نفس بیشتری میابد و به راحتی به چیزهای خلاف نظرش نه میگوید. به زبان ساده تر، جرات مخالفت با دیگران بدون ترس از نادیده گرفته شدن را دارد. فراموش نکنید از افرادی که دائم به شما سرکوفت می زنند و یا به گونه ای سعی در تخریب شخصیت تان دارند، دوری کنید.

3- مهارت های خود را بیشتر کنید.

همواره مهارت و تخصص خود را بیشتر کنید. اگر دقت داشته باشید هر کسی، کاری که در آن خبره است را با اعتماد به نفس بیشتری انجام می دهد. حتی از اینکه با هر کسی در همان موضوع تخصص اش بحث کند، باکی ندارد. این یعنی عزت نفس، در همان کار! پس سعی کنید همواره در حال یادگیری مهارت های جدید در حوزه کاری تان باشید. یک فریلنسر باید همیشه به روز باشد! مهارت هایی را انتخاب کنید که تقاضای بیشتری دارند. می توانید از سایت پونیشا کمک بگیرید و ببینید، درخواست برای چه کارهایی بیشتر است، به عنوان مثال مهارتهایی چون طراحی سایت، ترجمه تقاضای بالایی دارند.

4- نقاط قوت خود را شناسایی کنید.

همیشه نیمه خالی لیوان را نبینید! بد نیست گاهی به نقاط قوت خود نگاهی بیاندازید. اینکه شما در چه زمینه ای قویتر هستید را خودتان بهتر از هر شخص دیگری میدانید. پس تمرکز روی نقاط قوت میتواند شما را از سایر رقبا متمایز کند.

به عنوان مثال اگر در طراحی لوگو استعداد خاصی دارید چه بهتر است که با دید حرفه ای تری به این موضوع نگاه کنید و در پای کارهایتان امضای خاص خود را داشته باشید. نشان دهید که چقدر به کارتان ایمان دارید. ببینید طراحان لوگو چه کاری انجام می دهند. سعی کنید، از بهترین آنها؛ فقط کمی بهتر باشید. می توانید در پونیشا طراحان گرافیک زیادی را به همراه نمونه کار پیدا کنید.

5- به اندامتان اهمیت دهید.

تصور اینکه فریلنسرها کار های مهمی دارند، پس رعایت نکردن مسائل بهداشتی و ورزش چندان پر اهمیت نیست کاملا اشتباه است. داشتن بدنی سالم و آراسته، ترس ملاقات های خواسته یا ناخواسته با دیگران را از بین میبرد. اینکه بدنی متناسب و خوش فرم داشته باشید خود به خود بر اعتماد به نفس تان می افزاید و حس خوبی را هم به شما و هم به دیگران منتقل میکند.

6- نمیشود همه را راضی نگه داشت.

از آنجایی که سلیقه ها و دیدگاه ها متفاوتند امکان دارد همان پروژه ای که گمان میکنید عالی انجام داده اید، چندان رضایت مشتری تان را جلب نکند. این موضوع فقط به خاطر اختلاف سلیقه است و نباید نا امید شوید یا خودتان را دست کم بگیرید. باید پذیرفت که نمیتوان همه را راضی نگه داشت. اگر با این موضوع کنار بیایید، دیگر از مقبول نبودن برخی کارهایتان توسط مشتری وحشت زده نخواهید شد. شاید برخی از مشتریان بخواهند طرح قبلی شان را تکرار کنند و ایده های شما را برای خودتان باقی بگذارند. این چیزی از ارزشتان کم نکرده اینگونه به ماجرا نگاه کنید که او هنوز ارزش شما را کشف نکرده است.

7- از انرژی های منفی بپرهیزید.

عده ای سعی دارند فقط در مورد شما و کارهایتان نظر منفی دهند. این کار یعنی تخریب خود باوری شما! سعی کنید نظرات دیگران را بشنوید اما تحت تاثیر آنها قرار نگیرید. مثبت اندیش باشید، حفظ یک چشم انداز مثبت در زندگی می تواند به شما کمک کند که اعتماد به نفس داشته باشید. بدون توجه به اینکه چقدر افکار مخرب و منفی شما را محاصره کرده اند، می توانید با اعتماد به نفس باقی بمانید.

8- به موفقیت های خودتان پاداش دهید.

یکی دیگر از راه های بالا بردن اعتماد به نفس، پاداش دادن به موفقیت هاست! اگر شما خود را به اینکار عادت دهید و در ازای هر موفقیت پاداشی دریافت کنید ناخودآگاه حس بهتری خواهید داشت و این موضوع، اینکه شما چقدر برای خود ارزش قائلید را ملموس تر می کند. راستی چرا نباید به موفقیتی که با کوشش فراوان به دست آورده اید پاداش دهید؟

9- خودتان باشید.

اگر چه این موضوع را در پایان آوردیم اما بسیار مهم است و نباید سرسری از آن گذشت!

خودت باش! … به همین سادگی. به عنوان یک فریلنسر پا در کفش دیگران کردن و تقلید یا دنباله روی چیزی را برایتان به ارمغان نمی آورد مگر حس پوچی و ناامیدی! اگر یاد بگیرید که خودتان را دوست داشته باشید، دیگران نیز می فهمند که شما را دوست داشته باشند. پذیرش از داخل شروع می شود. اگر به خود اعتماد دارید آن را در رفتار، گفتگو و برخورد با افراد مشاهده خواهید کرد. دیگران دوست دارند با کسی که اعتماد به نفس دارد دوست باشند. خودتان را توانمند کنید.

حال نوبت شماست!

داشتن اعتماد به نفس برای موفقیت در هر کاری لازم است. دست یافتن به رویاها بدون داشتن عزت نفس امکان پذیر نیست. اگر بخواهند فریلنسرها موفق باشند قطعا نیازمند اراده ای پولادین و خود باوری هستند. اگر زمانی احساس کردید که به مرور خود باوری تان را از دست داده اید باز هم به سراغ این مقاله بیایید و مواردی که در بالا ذکر شد را با خود مرور و تمرین کنید.

شما برای بالا بردن اعتماد به نفس از چه شیوه هایی استفاده میکنید؟ آیا روش خاصی دارید؟ دیدگاهتان را با ما و دوستان ام اس پی سافت به اشتراک بگذارید.

 

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer

Sliding Sidebar

درباره ام اس پی سافت
ام اس پی سافت در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۹ با محوریت آموزش برنامه نویسی و انتشار پروژه های برنامه نویسی شروع به کار کرد که پس از چند ماه موضوعاتی همچون آموزش های تصویری و دوره های آنلاین هم به ام اس پی سافت اضافه شد. در حال حاضر چندین نویسنده و برنامه نویس در ام اس پی سافت فعالیت می‌کنند.

اینستاگرام ام اس پی سافت

No images found!
Try some other hashtag or username