بشنوید از یک برنامه نویس تنبل و اما خلاق

برنامه نویس

امروز براتون یک داستان جالب آماده کردم با عنوان برنامه نویس تنبل ، که با برنامه نویسی هایی که انجام داده خیلی از کارهای خود را پیش میبرده.

از دست ندید 😀

برنامه نویسی که تمام کارهای خود را به صورت اتوماتیک درآورده بود، حالا شما هم می توانید:

تنبلی همیشه هم بد نیست…! مخصوصا اگر بتوانید آن را از چنین کارهای خلاقانه ای استفاده کنید.

یک برنامه نویس ناشناس کدهایی نوشته است که حتی کوچکترین و بی اهمیت ترین کارهای روزانه خود را به صورت خودکار دربیاورد. البته این کدها تا زمانی که این فرد سمت خود را ترک نکرده بود، کشف نشده بود اما بعد از اینکه شغل خود را ترک کرد، همکاران او آنها را پیدا کرده و در GitHub گذاشتند تا همه از آن لذت ببرند.

این repository شامل 12 نوع کد قابل استفاده برای هر نوع کاری است، از نوشتن متن هایی برای همسرش با یک آرایه ای از عذرخواهی های گوناگون برای دیر آمدن از سر کار به خانه تا کدی که بررسی می کند اگر رأس ساعت 8:45 صبح سر کار حاضر نشد، ایمیلی برای رئیسش با این مضمون که حالش خوب نیست و امروز کارها را در منزل انجام می دهد، ارسال شود.

برنامه نویس

Narkoz می گوید: “نویسنده این کدها، از آن دسته افرادی بوده که اگر هر کاری بیش از 90 ثانیه از وقتش را می گیرد، کدی برای انجام اتوماتیک آن می نویسد.”

بعضی از این فایل ها نام های نامناسب و درعین حال خنده داری دارند. برای مثال، یکی از این نام ها “Kumar_asshole” بود که روش تعامل او با یکی از مشتریانی است که برایش آزاردهنده بود.

این کد به طور اتوماتیک ایمیلش را برای یافتن ایمیل هایی که از طرف این مشتری ارسال شده بود ، اسکن می کرد و اگر در آن ها کلمه “help” یا “sorry” دیده می شد، دیتابیس Kumar را به طور اتوماتیک آپدیت می کرد و ایمیلی با این متن که “نگران نباش دوست عزیز، دفعه بعد بیشتر دقت کن” برای او می فرستاد.

همچنین کدی که برای هک ماشین قهوه نوشته بود، همیشه اولین جایزه را برنده می شد.

این مرد با کد “قهوه لعنتی” همکاران خود را گیج می کرد – یک اسکریپت که زمانی که اجرا می شود، قبل از دسترسی به ماشین قهوه اداره دقیقا 17 ثانیه صبر می کند، که هیچ یک از کارمندان نمی دانستند در این فاصله لینوکس در حال اجراست و یک لاته متوسط برای او دم می کند و 24 ثانیه منتظر می ماند و سپس آن را در یک فنجان می ریزد.

همکاران او بررسی کرده و متوجه شدند، این دقیقا زمانی است که طول می کشد این برنامه نویس تنبل از کنار میز خود به ماشین قهوه برسد.

خب حالا اگر شما هم امروز حس و حال کار کردن ندارید، فکر کنید ببینید یک اسکریپت برای انجام کارهای امروزتون پیدا می کنید

 

 

9 comments On بشنوید از یک برنامه نویس تنبل و اما خلاق

  • ایول عالی بود

  • خیلی باحال بود…

  • خیلی خیلی جالب بود.

  • واقعا لهام بخش بود منم یه زمانی همچین اسکریپتی برای گذارش دادن به رییسم نوشته بودم

  • از کجای داستان برداشت کردید تنبل بوده به هیچ وجه تنبل نیست ادم خلاق با دید حل مسایل با تکنولوژی و به روز کردن امورات متداول دمش گرم از این انرژی و فکر

    • بسیار عالی … من کاملا با این دوستمون موافقم! من خودم حتی برای چک کردن مداوم سایت های مورد علاقم کد هایی رو نوشتم که نیاز نداشته باشم هی برم و چکشون کنم از آخر ببینم خبری نی…

  • والا منم همین جورم کلا خیلی وسواس دارم برای هر چیز کوچکی که میخوام انجام بدم وقت میگره کد می نویسم

  • اینکه از نبوغ و خلاقیتت در پیشبرد اهدافت استفاده کنی کار خیلی جالب و هوشمندانه ای به نظر میاد.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer

Sliding Sidebar

درباره ام اس پی سافت
ام اس پی سافت در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۹ با محوریت آموزش برنامه نویسی و انتشار پروژه های برنامه نویسی شروع به کار کرد که پس از چند ماه موضوعاتی همچون آموزش های تصویری و دوره های آنلاین هم به ام اس پی سافت اضافه شد. در حال حاضر چندین نویسنده و برنامه نویس در ام اس پی سافت فعالیت می‌کنند.

اینستاگرام ام اس پی سافت

No images found!
Try some other hashtag or username