دلایلی برای اثبات یک تصمیم برای رقم زدن کارآفرینی جدید

کارآفرینی

اکثر مردم وقتی به این نتیجه می‌رسند که تصمیمشان برای کارآفرین شدن انتخابی مادام العمر است ترس و عدم اطمینان سراسر وجودشان را فرا می‌گیرد. کارآفرینی نیز همانند زندگی، بدون فراز و نشیب نیست. اما اگر می‌پرسید که آیا تصمیمتان برای داشتن حرفه و تجارت خود و پشت سر گذاشتن شغل کارمندی با ساعات کاری معین درست است یا خیر، ما به شما می‌گوییم که در مسیر بهترین تصمیم‌گیری عمرتان قرار دارید.
آیا تا به حال فکر کرده‌اید زندگی یک کارآفرین چه حسی دارد؟ خب، در ادامه خواهید دید زندگی شما به عنوان یک کارآفرین چگونه خواهد بود.

۱- زندگی شما همانند آرزوهایتان خواهد بود.
هر کسی تجربه زندگی به سبک آرزوهایش را ندارد مخصوصاً اکثر افرادی که کارمند ثابت هستند. افراد زیادی شرایط اقتصادی سخت را تجربه کرده‌اند و تصمیمات اشتباه رویاهایشان را کم رنگ کرده است. کارآفرین بودن شما را در مسیر زندگی رویایی قرار می‌دهد.

واژه کارآفرینی برای بیشتر مردم کار سخت، بیخوابی‌های شبانه و اضطراب برای گرفتن تصمیمات اشتباه را تداعی می‌کند و بسیاری از مردم جنبه مثبت کارآفرین بودن را نمی‌بینند. کسانی چون ریچارد برانسون، نیل پاتل و تیم سایکز تلاش‌ زیادی برای نشان دادن بعد مثبت کارآفرینی انجام داده‌اند. با پا گذاشتن در مسیر کارآفرینی به محض اینکه موفقیت به سراغتان آمد، زندگی به سبک رویاهایتان را تجربه خواهید کرد.

۲- مردم به شما احترام خواهند گذاشت.
در دنیایی که درصد زیادی از جمعیت آن در مورد آینده مطمئن نیستند، فردی که تصمیم بگیرد دنیایش را در اختیار آنان قرار دهد، قطعاً احترام فراوانی از جانب مردم کسب می‌کند. به گفته ی اُلاویل دانیل، بنیانگذار Techatlast.com، بسیاری از مردم وقتی فهمیدند که او تجارت خود را اداره می‌کند از او امضا می‌خواستند. این همان جَو فوق العاده‌ای است که یک کارآفرین را احاطه می‌کند.

درست از همان لحظه‌ای که اعلام می‌کنید می‌خواهید کار خودتان را شروع کنید، والدین و خواهر و برادرهایتان نیز احترام بیشتری برای شما قائل می‌شوند.

۳- بیشتر از دوستانتان در مورد پول اطلاعات کسب می‌کنید.
کارآفرینان سریعا چگونگی عملکرد پول را یاد می‌گیرند. کارمندان ثابت ممکن است خود را برای اشراف بر کارایی‌های پول به زحمت نیاندازند چون عملاً همان چیزهایی را دارند که به آنها داده می‌شود. به عنوان یک کارآفرین در وهله‌ی اول می‌آموزید که زندگی بدون پول دشوار است.

برای کارآفرینان جوان، کنترل پول‌هایی که از جیب‌هایشان خارج می‌شود دشوار است اما با چشیدن طعم چند ضربه از دنیای واقعی، سریع می‌آموزید که چطور کیف پولتان را سفت بچسبید.

۴- کنترل سرنوشت مالی خود را در دست خواهید داشت.
درصد زیادی از مشکلاتی که در زندگی با آنها مواجه می‌شویم در رابطه با پول است. وقتی برای دیگران کار می‌کنید سرنوشت و اوضاع مالی شما در دست آنهاست. آنها تصمیم می‌گیرند چه وقت حقوق شما را پرداخت کنند. شاید به خاطر عدم مدیریت صحیح بودجه شرکت توسط آنها، حقوق و مزد کاری که انجام داده‌اید را به شما پرداخت نکنند.

در کنترل و اختیار داشتن اوضاع و سرنوشت مالی بُعد مثبت کارآفرینی است. ده‌ها و شاید صدها کتاب راجع به مدیریت مالی نوشته شده‌است، اما تا کار خود را نداشته باشید هرگز تجربه‌ی کنترل کامل اوضاع مالی را بدست نخواهید آورد.

۵- شانس آشنایی با تجار و صاحبین مشاغل مورد علاقه خود را پیدا می‌کنید.
از زمانی که کودک هستیم تا وقتی که بزرگ می‌شویم افراد خاصی را تحسین می‌کنیم. برای خیلی از مردم، ورزشکاران، ستاره‌های سینما و نویسندگان و برای بقیه‌ی افراد، تجار موفق و سیاستمداران مدنظرند. شانس ملاقات و آشنایی با این افراد در دنیای حقیقی بسیار مسرت‌بخش است. فرصت ملاقات و حتی کار کردن با یک یا چند تن از افراد مورد تحسین شما، یکی از مزایای کارآفرینی است. در سال ۲۰۱۴ ریچارد برانسون به تعدادی از مخترعان و کارآفرینان جوان فرصت ملاقات و در میان گذاشتن ایده‌هایشان را داد.

بسیاری از تجار موفق، ورزشکاران و ستارگان فیلم‌ها به برقراری ارتباط با کارآفرینان جوان علاقه دارند. فراموش نکنید زمانی که شما نیز موفق شوید کودکانی آرزوی ملاقات با شما را در سر خواهند پروراند.

۶- شجاعانه زندگی خواهید کرد.
کارآفرینان به هیچ وجه ترسو نیستند. کارآفرینی به شما کمک می‌کند که اعتمادبه‌نفس و شجاعت خود را تقویت کنید. در دست گرفتن تجارت و حرفه خودتان، شجاعت بزرگی است. وقتی به مزایای زندگی یک کارآفرین می‌اندیشید شجاعت را به عنوان قسمتی از آن در نظر بگیرید.

۷- می‌توانید برای دیگران فرصت شغلی ایجاد کنید.
آیا تا به حال زمانی که موضوع کار دیگران پیش آمده احساس مسئولیت کرده‌اید؟ به عنوان یک کارآفرین شما می‌توانید دیگران را نیز استخدام کنید. کارآفرینی فرصت کمیاب ایجاد شغل برای دیگران را به شما می‌دهد. هر روز صبح که از خواب برمی‌خیزید به خاطر می‌آورید که خانواده‌ای به خاطر شما قادر به تأمین مخارج و گذران زندگی هستند و این موضوع به شما حس ارزشمندی و مفید بودن می‌دهد.

بنابراین وقتی به کارآفرینی فکر می‌کنید از منظر بهترین تصمیم به آن بنگرید.

مسعود شریفی هستم موسس ام اس پی سافت و مدرس زبان های دات نت در این وبلاگ از اخبار ام اس پی سافت و هم مطالب مربوط به کسب کار مینویسم.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer

Sliding Sidebar

درباره ام اس پی سافت
ام اس پی سافت در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۹ با محوریت آموزش برنامه نویسی و انتشار پروژه های برنامه نویسی شروع به کار کرد که پس از چند ماه موضوعاتی همچون آموزش های تصویری و دوره های آنلاین هم به ام اس پی سافت اضافه شد. در حال حاضر چندین نویسنده و برنامه نویس در ام اس پی سافت فعالیت می‌کنند.

اینستاگرام ام اس پی سافت

No images found!
Try some other hashtag or username