چندین نقل قول از استیون هاوکینگ

استیون هاوکینگ

زندگی استیون هاوکینگ از بسیاری جهات قابل‌توجه است. اول، به خاطر اینکه او یک فیزیکدان با استعداد است که اکتشافات پیشگامانه‌ای را در زمینه جنبه‌های ناشناخته جهان، سیاه‌چاله‌ها و قانون های ترمودینامیک انجام داده است. دوم اینکه، او از بیماری بسیار نادر و درمان‌ناپذیر نورون حرکتی (ALS) که در سن ۲۱ سالگی تشخیص داده شده بود، نجات پیدا کرده است. به وی گفته بودند که چند سال بیشتر زنده نمی‌ماند و اکنون او در سن ۷۳ سالگی هنوز زنده است و از لحاظ فکری و ذهنی مثل همیشه فعال است. او در دهه ۲۰ زندگی خود دچار فلج عمومی شده بود و حتی قدرت سخن گفتن را هم از دست داده بود، و اکنون بوسیله ابزارهای کامپیوتری صحبت می‌کند.

هاوکینگ در در مدرسه یک شاگرد خود سر و بد خط بود. از همان ابتدا به علم ریاضیات علاقه داشت و آروزی دانشمند شدن را در سر می‌پروراند. مطالعات و تحقیقات او، جوایز بی‌شماری را به همراه داشت. جالب است بدانید که به مدت ۳۰ سال دارنده کرسی ریاضیات لوکاس در دانشگاه کمبریج بوده است.

زندگی استیون هاوکینگ داستانی شگفت‌انگیز درباره مردی است که با چیزهای عجیب‌ و غریب زیادی روبه‌رو شد، و در نهایت به یکی از بزرگ‌ترین دانشمندان جهان تبدیل شد. در ادامه نقل‌قول‌هایی از استیون هاوکینگ را مطرح می‌کنیم که به گفته وی در زمان ناامیدی منبع الهام شما خواهند بود.

“حتی افرادی که ادعا می‌کنند همه چیز از قبل مقدر شده است، و ما برای تغییر آنها هیچ کاری نمی‌توانیم انجام بدهیم، پیش از اینکه از خیابان رد شوند به اطراف نگاه می‌کنند.”

“بزرگ‌ترین دستاوردهای بشر با صحبت کردن بدست می‌آیند، و بزرگ‌ترین شکست‌ها و ناکامی‌ها با صحبت نکردن. بزرگ‌ترین خواسته‌های ما در آینده به واقعیت تبدیل می‌شوند. با فناوری‌هایی که در اختیار داریم غیرممکن‌ها ممکن می‌شوند و این تنها با صحبت کردن محقق می‌شود.”

“هوش و استعداد به ما این توانایی را می‌دهد تا تغییرات را قبول کنیم.”

“نصیحت من به افراد ناتوان این است که بر روی چیزهایی تمرکز کنید که ناتوانی شما مانع درست انجام دادن آنها نمی‌شود. حسرت چیزهایی که ندارید را نخورید. از لحاظ روحی و ذهنی فعال باشید.”

“افرادی که IQ خود را به رخ دیگران می‌کشند، بازنده هستند.”

“اول، سعی کنید بلندپرواز باشید و فقط جلوی پای خود را نگاه نکنید. دوم، هرگز کار کردن را رها نکنید، کار کردن به شما معنی و هدف می‌دهد و زندگی بدون آن پوچ و بی‌معناست. سوم، اگر آنقدر خوش‌اقبال بودید که عشق خود را پیدا کردید، قدر آن را بدانید و آن را دست کم نگیرید.”

“در مواقعی که به بن‌بست رسیدید، هرگز خشمگین و عصبانی نشوید. کاری که من انجام می‌دهم این است که راجع به مشکلات فکر می‌کنم ولی روی چیز دیگری کار می‌کنم. گاهی اوقات سال‌ها طول می‌کشد تا راه درست را پیدا کنم، در مورد مسئله سیاه چاله‌ها، رسیدن به جواب درست ۲۹ سال طول کشید.”

“دفعه بعدی که کسی به شما گفت اشتباه کرده‌اید، به او بگویید که شاید اینطور صلاح بوده است. زیرا بدون عیب و نقص دنیایی وجود نخواهد داشت.”

“من هنوز یک بچه هستم که هرگز بزرگ نمی‌شوم. هنوز سوالاتی می‌پرسم که با چرا و چگونه شروع می‌شوند و بالاخره جواب‌هایم را پیدا می‌کنم.”

“من با انتظار مرگ زودهنگام بقیه عمر خود را سپری کرده‌ام. از مرگ نمی‌ترسم ولی عجله‌ای هم برای مردن ندارم. کارهای خیلی زیادی داشتم که می‌خواستم قبل از مرگم انجام بدهم.”

“سعی کنید چیزهایی که می‌بینید را حس کنید و راجع به وجود جهان هستی تامل کنید، کنجکاو باشید، اگرچه زندگی سخت است ولی همیشه کارهایی وجود دارد که بتوانید آنها را انجام دهید و موفق شوید. مهم این است که تسلیم نشوید.”

“به خاطر ناتوانی‌های خود عصبانی نشوید و زمان را هدر ندهید، هیچکس به افراد عصبانی و شاکی اهمیت نمی‌دهد و برای آنان وقت نمی‌گذارد.”

“حرص و حماقت ما در نهایت باعث نابودی‌مان خواهد شد.”

“فعال نگه داشتن ذهن، و همچنین حفظ حس شوخ‌طبعی برای بقاء من حیاتی بوده است.”

“چیزهای زیادی برای انجام دادن وجود دارند. من از هدر دادن زمان بیزارم.”

مسعود شریفی هستم موسس ام اس پی سافت و مدرس زبان های دات نت در این وبلاگ از اخبار ام اس پی سافت و هم مطالب مربوط به کسب کار مینویسم.

1 comments On چندین نقل قول از استیون هاوکینگ

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer

Sliding Sidebar

درباره ام اس پی سافت
ام اس پی سافت در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۹ با محوریت آموزش برنامه نویسی و انتشار پروژه های برنامه نویسی شروع به کار کرد که پس از چند ماه موضوعاتی همچون آموزش های تصویری و دوره های آنلاین هم به ام اس پی سافت اضافه شد. در حال حاضر چندین نویسنده و برنامه نویس در ام اس پی سافت فعالیت می‌کنند.

اینستاگرام ام اس پی سافت

No images found!
Try some other hashtag or username