X# عضو جدید خانواده .NET

X#

آنچه که .NET را منحصر به فرد می نماید، سازگاری و قابلیت توسعه آن می باشد. نه تنها C# بلکه چندین زبان دیگر نظیر F# نیز براساس این مدل انجمن محور توسعه پیدا کرده اند.

حالا، عضوی دیگر به خانواده زبان های .NET پیوسته است. این عضو جدید X# است، که به صورت ایکس شارپ خوانده می شود. زبانی که قابل نصب روی ویژوال استودیو 2017 است و به صورت عمومی از 17 مارس قابل دسترسی می باشد. X# اپن سورس بوده و نحوه نگارش آن براساس xBase است.

توسعه پروژه X#، که از سپتامبر شروع شد، شامل اعضای سابق تیم های توسعه Visual Objects و Vulcan.NET شامل Fabrice Foray، Nikos Kokkalis، Chris Pyrgas و Rabert van der Hulst می باشد.

جزئیات بیشتر درباره X# را می توانید در Visual Studio marketplace  مشاهده نمایید. از این پست:

X# چیست؟

X# یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر نحوه نگارش xBase می باشد. این زبان از گویش های مختلف xBase پشتیبانی می کند. هسته زبان مشابه C# و با نحوه نگارش xBase به نظر می آید. گویش های قابل پشتیبانی دیگر VO/Vulcan، FoxPro، dBase، Xbase++ و Harbour می باشد که هر گویش تمام انواع داده ای خاص خود را اضافه می کند.

این محصول شامل اجزای زیر می باشد:

  • Compiler
  • Runtime
  • Visual Studio integration

می توانید آن را از لینک زیر دانلود کرده و بیشتر با آن آشنا شوید.

www.xsharp.info

مسعود شریفی هستم موسس ام اس پی سافت و مدرس زبان های دات نت در این وبلاگ از اخبار ام اس پی سافت و هم مطالب مربوط به کسب کار مینویسم.